Sohbet Sevdalıları


Sohbet Sevdalıları

Sohbet Sevdalıları

Sohbet Sevdalıları, Sohbet odalarının müdavimleridir. Kendine bir yaşam alanı açmış yüreklerin bulma ve bulunma isteğinin tezahürüdür sohbetler. İnsan, kendine döndükçe tanımlar aslında pek çok dışsallıkları. Kendinden yola çıkar tanımlamalar biraz da. Bu tanımlamalar sayesinde birey oluruz kısmen. Kısmen de girmiş olduğumuz diyaloglar bizleri başkalaştırır, dönüştürür ve bir kimlik sahibi olmamıza imkan sağlar. İşte bu durumlar göz önüne getirildiğinde insani etkileşimlerin çoğunun böyle bir inşa edici yapısı vardır.

S1

Ortaya çıkan bir benlik meselesi halini alır gitgide tüm insani temaslarımız. Giriştiğimiz her diyalog hareketi tanınma, bilinme ve bulunma üzerine inşa ediliyor. Sosyal medyanın ve sohbet sitelerinin burada kendine hayat içerisinde alan açmak isteyenlerin, tanınma – bilinme- bulunma üçlüsünde ilişkilere giriştiği gözlemlenen bir durumdur.

Chat Odalarında Sohbet Sevdalıları

Sohbet Sevdalılarının sosyal medya platformlarında ve Chat Sitelerinde yukarıda bahsettiğimiz üçlünün tamamının vücut bulduğundan bahsetmiştik. Bu noktadan hareketle Chat Odaları kullanıcıları, diğer kullanıcılarla etkileşime girerek kısmen de olsa yeni bir bilinç aşılaması da yapmaktadır kendine. Kendi içinde kısmen tanımlanmış kimlik, sohbet odalarında girilen diyaloglar ve kurulan arkadaşlıklarla yeni bir boyuta taşınır.

S2

Kısacası kullanıcı kişi toplumsallaşır kısmen. Kendine yeni bir hüviyet edinmenin kapısında olan sohbet sevdalıları, tanınma -bilinme –bulunma sürecinin içerisinde bulur kendini. Böylelikle ortaya çıkan karşılıklı etkileşim kişiler arası benlik paylaşımı halini alır. Bu temel düstur, insan diyaloglarının hemen hemen hepsinde ve her koşulda kendini göstermektedir.

Sohbet Sevdalıları Diyalogları

Sohbet Sevdalıları olarak; bizi biz yapan her şeyi karşımıza taşırız, çoğu zaman diyalog ortamlarında karşımızdaki kişi ve kişilere. Mobil sohbet odaları ve Chat Odalarında da durum böyledir. Birbirinden bambaşka iklimin insanları, kendileri gibi olmayan diğer kullanıcılarla iletişim haline gelerek hem kendine hem de kendi dışında var olanlara yeni bir yol ve hayat olur.

S3

Mobil Chat Siteleri içerisinde kendine uygun tarafın dünyasıyla hemhal olan bireyler zamanla bu iletişimin meyvesini reel hayatın içerisine de taşımaktadır. İnsanoğlunun sürekli içinde var olan aşma hissi, kalıpların ve kapıların ötesine geçme düşüncesi sohbet odalarında de rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Buradan hareketle Chat Odaları, yüreği sıcacık bireyleri ve sohbet sevdalılarını kendi platformlarına davet ediyor. Bu deneyimden istifade etmeniz dileğiyle…


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 26 Nisan 2021

Kategori: Genel

Görüntüleme: 90 Defa

Etiketler:

4 Yorumlar
AlgoS

Emeğinize yüreğinize sağlık basarilar dilerim.

Cevval

Güzel bir yazı olmuş.. ellerinize sağlık :)

SouL

Harika siniz arkadaslar elinize emeğinize sağlık

KahKaha

Emeğinize sağlık.

Bir cevap bırakın.