Sohbet Ortamı


Sohbet Ortamı

Sohbet Ortamı ve Chat Tutkusu

Sohbet Ortamı ve chat tutkusu internet dünyasında hastalıklı bir ur gibi gittikçe yayılmakta, toplumların ve insanlığın dejenere olmasına ve yozlaşmasına sebebiyet vermektedir. Sohbet ve chat kelimesi internet ortamlarında karşılıklı mesajlaşma ve iletişim olarak adlandırılabilir. İki veya daha çok kişi arasında gerçekleşebilir. Bu yüzden sizlerin daha rahat ve bedava bir ortamda sohbet edebilmesi için Sohbetova.Net sitemizi an itibari ile faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Vatana millete hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Eski sosyal iletişim araçları olan Messenger, Skype ve Yahoo gibi materyallerin yerini artık sohbet odaları almış bulunmakta. Tüm bu hizmetleri sizlere bedava sunuyoruz, sizler için çok cazip avantajlarla karşınızdayız. Sizlere şu an için bir şeyler vadetmiyoruz. Çünkü sitemiz açılalı henüz bir saat oldu. Fakat sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlikten ödün vermeyeceğimizi bilmenizi isteriz.

Sohbet Ortamı Nasıl Çalışır

Sohbet ortamı aynı anda çok sayıda kişinin katılımı ile meydana gelen ortamlardır. Buralarda kişiler anlık olarak bir biri ile yazılı chat yaparlar. Bu yazılı chat yapan topluluğu gözetleyen sohbet odası görevlileri vardır. Bunlar uygunsuz davranışta bulunanları, küfürlü ve spam dili kullanan şahısları süratle odadan atarlar. Öyle ya denetim olmayan, disiplin ve otorite olmayan bir sohbet ortamında herkes kafasına göre takılır, orada sohbet ve eğlenceden bahsedilemez, ancak teror ve başıbozukluktan bahsedilebilir. Fakat sohbetova.net sitemiz bu konularda hassas olduğu için tedbirlerimizi önceden aldık.

Sohbet Ortamı Çeşitleri Nelerdir?

Sohbet odaları işleyiş ve mekanizma açısından birbirlerine benzese de yapı gereği farklı kategorilere ayrılabilirler. Bunlar Sesli sohbet, kameralı sohbet ve yazılı sohbet şeklinde üç kategoride sınıflandırılabilir. Sohbetova.net sitemiz sadece yazılı sohbet hizmeti veren ve bir İRC Network ağına bağlı bir sistemdir. Sizler de sanal ortamlarda aktivite arayanlardansanız, boş vaktiniz varsa, arkadaş veya sevgili peşinde koşuyorsanız, sohbet odalarımıza uğramanızı tavsiye ederim.

Sizler de takdir edersiniz ki; bilgisayar kullanmak veya İnternet dünyasından faydalanmak kişinin yaşamına asla kötü etki etmez. Kötü etkiden kasıt, kişinin bilgisayar ya da interneti sohbet odaları gibi arkadaşlık sitelerini yanlış kullanmasından ortaya çıkar. Bu yüzden diyoruz ki sohbet ortamlarında bilmediğiniz, tanımadığınız kişilerle çok fazla yüz göz olup, kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 14 Mayıs 2020

Kategori: Sohbet Odaları

Görüntüleme: 170 Defa

Etiketler:

1 Yorumlar
Tuğce

Harika bi ortam harika bi anlatım harika biryer inanılmaz keyif aldi m emeği gecen herkese teşekkürler

Bir cevap bırakın.