İslami Evlilik


İslami Evlilik

İslami Evlilik ve Düzgün Bir İnsanla Evlenebilmek

İslami Evlilik ve düzgün bir eş bulabilmek elbette önemlidir. Evlendiğimiz esnada “Hamdolsun Ayşe Evlenmemiş Bana Tesadüf Etti” ya da “Musa’da Buradaymış Ben Musa Aleyhisselam İle Evleniyorum” denmemeli. İnsanoğlu hiç bir zaman dört dörtlük değildir, yani masum ve günahsız değildir. Son derece güzel bir İslami evlilik yaparız ama mükemmeliyetçi olmamalıyız. Bu yüzden islami evlilik yaparken kafamızda şu düşünce olmalıdır;

“Ben Mükemmel Biri Değilim, Hatalarım Var, Karşımdaki Kişi de Mükemmel Değil”. Yani bu şu demektir, hem erkek hem kız, mutlaka ben hata yapabilen biriyle evlendim diyebilmelidir. Çünkü beklentilerin tam olursa en ufak bir kusurda çileden çıkarsın, yemeğin aşırı sıcak ya da tuzlu olmasını bahane ederek hatunu camdan atabilirsin. Herkes haddini hududunu bildiği zaman, geçim ehli olduğu vakit evlilik çok güzel bir olaydır. Evlenmeden önceki masalları, edebiyatları % 99 palavra olarak kabul edeceksin.

Evlilik Öncesi Atıp Tutmalar, Yalanlar ve Partallar

Bu konu hakkında yazımı okuduysan, ben buradayım Fatma da burada, sabahlara kadar teheccüd namazı kılarız, akşamlara kadar cihad yaparız, tamam mı? tamam. Bir düzine çocuğumuz olur, 120 tane torunumuz olur yavaş gel güzel kardeşim bunların hepsi mesnetsiz ve desteksiz atıp tutmalar. Hayırdır bir frene bas bakalım nereye geldik? Evli olmayana kadın boşamak kolay derler. Bu alem meçhuldur, hayat gibi. Hayatın kendisi de meçhul, hayatın içinde küçük bir zerre olan evlilik nasıl belli olur ki? Yani akıl var izan var be güzel kardeşim. Bu yüzden İslami Evlilik yapılması kolay fakat yürütülmesi zordur. Eğer gerçekten evlenmek istiyorsan, yukarıda yazdığım hususlara dikkat etmen lazım.

İslami Evlilik Bir İmtihandır.

Meçhulün içinde malum arayan arkadaşlar lütfen daha dikkatli olunuz, evliliğin risk olduğunu, imtihan olduğunu söyledik. Ayrıca her imtihan da bir risktir. Zaten insan başlı başına bir risktir, ölüm riski taşıyor, dalalete düşme riski taşıyor. Ayrıca islami evlilik öncesi edebiyatlara fazla kulak asmayın. Evleneceğiniz kişiyi başkalarından sorup öğrenin. Ben manyağın tekiyim, inşallah evlenince beni düzeltirsin diyecek halin yok. Bu tür şeylere hiç gerek yok. Sohbetova.Net sitesi olarak evlilik konusuna eğilmeye çalıştık, bir başka makalede görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 06 Şubat 2021

Kategori: Genel

Görüntüleme: 87 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.